O produktu » Vaše otázky

   
 
Košík:
0 ks
Celkem:
0 Kč
 
 
Z důvodů EET nepřijímáme platbu platební kartou ani v hotovosti (mimo dobírky).
 
Již 8 rokem na českém trhu

Více jak 7 let zkušeností s kompatibilitou, funkčností a instalací produktů ověřené kvality do všech značek Vašich vozidel

 
Rychlý kontakt

XCarLink.cz

E-mail: xcarlink@xcarlink.cz
Telefon: více zde...
 
Doporučujeme
 
Dotaz
Váš e-mail:
Kolik je 5 + 5?:
 
Newsletter
Váš e-mail:
 
 

 

Co je X-Car-Link?

 

XCarLink je světová značka pro zařízení, které představuje "CD měnič nové generace". Slovo XCarLink v překladu znamená  "připojení alternativních komunikačních vstupů k továrním autorádiím široké škály automobilových značek".

 

Jak XCarLink funguje?

 

Interface XCarLink emuluje originální CD měniče pro OEM(1) rádia většiny známých automobilových značek, tímto je umožněna komunikace mezi rádiem a vstupem pro USB flash disk, SD(SDHC) kartu, AUX IN vstupem (3,5mm jack stereo), iPodem/iPhonem a bluetooth příslušenstvím. Kromě propojení s periferními vstupy disponuje také dekodérem, který zprostředkuje přehrávání MP3 a WMA souborů ve Vašem rádiu.

 

Jaký je rozdíl mezi zařízeními pro jednotlivá autorádia?

 

Ačkoli se jednotlivá zařízení mohou lišit na první pohled pouze v koncovém konektoru pro připojení k rádiu, neurčuje tento typ správnou kompatibilitu s rádiem. Zásadnější a rozhodující je stejná digitální komunikace a přenos dat, probíhající mezi autorádiem a originálním CD měničem. Dokladem toho je necelých 30 typů zařízení avšak pouze 12 různých konektorů. XCarLink adaptéry tedy mohou pro různé automobilové značky vypadat zcela stejně.

           

 

         

 

 

Lze jeden typ zařízení použít alespoň v rámci jedné značky?

 

Toto je možné pouze asi u 3 automobilových značek v nabídce. Výběr dostupných kompatibilních zařízení v rámci jedné značky se vždy pohybuje mezi 2 - 7 různými typy. Kromě technologického vývoje jednotlivých rádií (navigací) je tato problematika též často dána sdílením platforem mezi jednotlivými automobilkami.

 

Mám autorádio s podporou CD měniče, mám vyhráno?

 

Mnozí by usoudili, že pokud má rádio podporu pro připojení CD měniče, tak je kompatibilita zaručena. Není to však vždy pravidlem. U některých rádií může být příprava pro CD měnič fyzicky k dispozici, samotné rádio však CD měnič nemusí podporovat. Také rádia s s integrovaným CD měničem (CD se vkládají přímo do rádia) nemusí být vždy kompatibilní.

 

Mé rádio je na fotkách mezi podporovanými, bude s jistotou slučitelné?

 

Bohužel ne. Rádia zobrazená na fotkách jsou pouze orientační. Stejný vzhled ani stejné označení typu na čelním panelu nemusí být vždy směrodatné. Proto jsou v rámci objednávky vyžadovány přesné údaje o voze, rádiu, roku výroby. V některých případech můžete být požádáni i o opis (foto) výrobního štítku rádia. Pro příklad uvádíme autorádio Beta V z Volkswagenu.


V případě výběru nevhodného typu se zařízení může chovat nestandartně (displej, zvuk) a nebo nebude fungovat vůbec (viz. ukázky). Některá zařízení jsou proto podle parametrů v objednávce upravována přímo pro Vaše autorádio. Jsou však i případy, kdy nám nezbývá než konstatovat nekompatibilitu s daným rádiem.